עוד

  1. בית הלל - בואו להכיר
  2. מי אנחנו
  3. הורדת חוברות
  4. רבני בית הלל
  5. בתקשורת
  6. לתמיכה בבית הלל

חיפוש

חפש

פייסבוק

מתחים בבית ופנימייה

שלום הרבנית, אני בת 16 וחצי ויש לי מתח בתוך הבית, האם לעבור לפנימייה? הרבנית דבורה עברון חברת "משיבת נפש –רבניות בית הלל" משיבה.
(הרבנית דבורה עברון)

 

בס"ד

שאלה:

 

שלום הרבנית, 

אני בת 16 וחצי ואני שוקלת לעזוב את הבית ולעבור לפנימיה.

אבא שלי ואני לא מסתדרים הוא מוציא מימני דברים נורא רעים.. אנחנו יורדים לפסים מאוד נמוכים ביחד. אמא שלי ואבא שלי החליטו להתגרש ונפרדו לחודשיים ועכשיו הם התחרטו ואמא שלי רוצה להחזיר אותו הביתה.. אני לא רוצה שהוא יחזור טוב לי מאוד בלעדיו זה חודשיים הכי טובים שהיו לי.

מה אפשר לעשות…?

אני לא רוצה להרוס שלום בית אבל אני החלטתי שאם הוא חוזר אני יוצאת מהבית. ושאם לא התאפשר לי לצאת אני יעשה להם בלאגן ..

 

תשובה:

שלום לך,

תודה על פנייתך אלינו. מהשאלה שלך ניכר הקושי שאת חווה בתוך משפחתך, בעיקר ביחסייך עם אביך. כמו כן ניתן להבין שהמשפחה כולה עוברת טלטלות בחודשים האחרונים, ואולי אף בשנים האחרונות, ושהורייך מחפשים אחר פתרונות עבורם כזוג ועבור משפחתכם בכלל.

ללא היכרות קרובה איתך ועם משפחתך קשה לסייע לך ולהביע דעה לגבי השאלה שאת מעלה. אין פתרון אחד שמתאים לכל מצב של קושי ומתח בין אב וביתו, בין הורים וילדים. התמונה שאת מביאה מורכבת ולכן יש צורך בסיוע וליווי אישי.

אני רוצה לעודד אותך לשוחח על ההתלבטות שלך, מחשבותייך ורגשותייך עם אמך, ולבקש ממנה לפנות לעזרה מקצועית עבור משפחתכם בכלל, ואולי גם עבורך בפרט. במידה ואת מרגישה שאין באפשרותך לשוחח על כך עם אמך פני לאישה עליה את סומכת – מחנכת, יועצת, קרובת משפחה – והן יסייעו לך.

אני יודעת שמאוד קשה לך עכשיו ובמצב כזה לפעמים אנחנו רוצים פתרון מהיר ודי, לצערנו פתרונות כאלה בדרך כלל לא עוזרים. ייתכן ויש לך כאן הזדמנות גם לסייע לעצמך לאורך זמן וגם לעזור לכל משפחתך.

דבורה.

 

הרבנית דבורה עברון

דבורה עברון, מנהלת המכון למנהיגות הלכתית 

דבורה עברון, מנהלת המכון למנהיגות הלכתית ע"ש סוזי ברדפילד במדרשת או"ת לינדנבאום, מרשת אור תורה סטון. בוגרת התכנית להכשרת מורות הלכה בבית מורשה. פסיכודרמטיסטית מוסמכת. מלמדת תלמוד והלכה במסגרות שונות, דתיות ופלורליסטיות. פעילה בתחום הפמיניזם היהודי והדתי. חברת "קולך" ו"בית הלל".

רוצים לקחת חלק במיזם "משיבת נפש"? תמיכתכם חשובה לנו! לחצו כאן ותרמו למיזם!!!

 

תגובות

כתוב תגובה
    טרם התקבלו תגובות