עוד

  1. בית הלל - בואו להכיר
  2. מי אנחנו
  3. הורדת חוברות
  4. רבני בית הלל
  5. בתקשורת
  6. לתמיכה בבית הלל

חיפוש

חפש

פייסבוק

האם אני חסומת זיווג?

שלום הרבנית, איך אני יודעת אם אני חסומת זיווג? ומה התפילה להתפלל בשביל להכיר זוגיות ? הרבנית שירה מירלי מרוויס חברת "משיבת נפש –רבניות בית הלל" משיבה.
(הרבנית שירה מירלי מרוויס)

 

בס"ד

 

שאלה-

 

שלום הרבנית, 

איך אני יודעת אם אני חסומת זיווג? ומה התפילה להתפלל בשביל להכיר זוגיות ?

                   

 

תשובה-

 

השלום והברכה.

 

ראשית- אני רוצה להתנצל על העיכוב במענה. קראתי את שאלתך, והיא עמדה לנגד עיני ימים רבים. חשבתי על השאלה ועל הכותב אותה, וחשבתי מהי התשובה אותה אתה רוצה לשמוע. אין לי אלא לענות לך מרחשי ליבי, בכנות ובפשטות.

 

חיפשתי להבין את המונח שהתמשת בו "חסומת זיווג". לא מצאתי לכך מקורות. עם זאת, מהשאלה שלך אני שומעת מספר דברים:

 

הראשון – התחושה שלך כי את בשלב ללא יכולת התקדמות או תזוזה.

השני – הרצון שלך לצאת מהמצב הקיים.

והשלישי – האמונה השלמה שלך בכוחה של תפילה.

 

אני שומעת ממך כי את בשלב בחייך בו היית רוצה להתקדם ולהתפתח לשלב הבא אך לא מצליחה בכוחך בלבד לעשות כן. אני מבינה שאת במצב לא פשוט כלל מבחינה נפשית ורגשית, והייתי רוצה לחזק את יידיך ולהציע לך להמשיך בכוחך זה – להמשיך לרצות, להמשיך לקוות, להמשיך להאמין שהמצב בע"ה ישתנה, וכמובן להמשיך ולהתפלל.

 

עם זאת, אני מקווה שאת גם פונה לאפיקים מעשיים בחייך – נרשמת אצל שדכנים, בודקת באתרים רלוונטים ומתאימים ויוצאת לפגישות. בנוסף, הייתי מציעה לך לשתף ולדבר עם חברות, משפחה והקהילה הקרובה לך. ספרי להם שאת מחפשת, שהיית שמחה אם היו חושבים עלייך ועוזרים לך למצוא זוגיות. בקשי מהסביבה שלך שתתפללי עלייך גם, ויצטרפו תפילותייך לתפילתם.

 

ישנם תפילות רבות ומנהגים שונים ביחס לתפילה על זוגיות. אני מצרפת קישור לאתר "תפילות", המציע פרקי תהילים ובקשות. אני מאמינה בכוחה של תפילה, בכוחה של השתדלות. אני מאמינה שהתחושה שאת עושה משהו אקטיבי ומשקיעה בהשתדלות שלך – בוודאי גם בה יש להועיל.

 

לצד כל מה שכתבתי חשוב להוסיף שלפעמים כשאדם מרגיש שהוא תקוע בתחום מסוים בחייו הדבר הנכון הוא לפנות לעזרה מקצועית. עזרה כזו יכולה לסייע להתקדם ולהשתחרר מהחסימה. חשוב להגיע לייעוץ כזה מתוך רצון וכוחות לעבוד עבודה רגשית. אם את מעוניין בכיוון זה תוכל לפנות דרך רופא המשפחה בקופת חולים שיוכלו, בעזרת ה', להפנות אותך לאדם המתאים.

 

לסיום, הייתי רוצה לחזק אותך ולהתפלל איתך יחד שבע"ה תמצא את אשר ליבך מבקש.

 

שירה מרילי-מירוויס

 

הרחבה:

קישור לאתר "תפילות":

http://www.tfilot.org/%D7%A1%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%93%D7%95%D7%9A

 

הרבנית שירה מרילי מרוויס

עמיתה במכון למנהיגות הלכתית ע"ש סוזי ברדפילד. מלמדת תנ"ך והלכה במדרשת לינדנבאום

הרבנית שירה מרילי מרוויס היא עמיתה במכון למהיגות הלכתית ע"ש סוזי ברדפילד, בוגרת תוכנית התנ"ך במתן,  בעלת תואר ראשון בפסיכולגיה ומידענות מאוניברסיטת בר אילן ועמדה בראש בית המדרש של מדרשת "יעוד". מלמדת תנ"ך והלכה במדרשת לינדנבאום.

רוצים לקחת חלק במיזם "משיבת נפש"? תמיכתכם חשובה לנו! לחצו כאן ותרמו למיזם!!!

 

תגובות

כתוב תגובה
    טרם התקבלו תגובות