הודעת בית הלל לכבוד חג הסיגד

עמדות בית הלל | אירועים וכנסים לציבור

לפני כחודשיים נפגשו חברי הנהלת בית הלל בתיווכו של הרב ד"ר שרון שלום עם נציגות הקייסים האתיופים בישראל.
בפגישה הכירו הצדדים זה את זה, שוחחו על השווה והשונה בעבודת הרבנים והקייסים כמנהיגי קהילות, ועל האתגרים השונים העומדים בפני הקייסים אל מול הממסד.
הוחלט לקיים כנס בשיתוף הנהגת הקייסים הישראלית, ללמוד ולהכיר את ההיסטוריה, המנהגים, ודרך פסיקת ההלכה של הקייסים הרבניים.
ולבחון דרכים שונות לשיתוף פעולה.
בסוף הפגישה ניסחו נציגי הנהלת בית הלל ונציגי הקייסים במשותף הצהרה לכבוד חג הסיגד.

"נציגי הנהלת בית הלל קיימו לאחרונה מספר פגישות עם נציגי הקייסים והרבנים של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל, המשמשים כמנהיגים הרוחניים של הקהילה. המפגשים היו מרגשים ובמהלכם הקשיבו רבני בית הלל למצוקות ולאתגרים של הקייסים והרבנים מהקהילה. נציגי הנהלת בית הלל שמעו בקשב רב וקיבלו תמונה שלפיה הקהילה האתיופית ומנהיגיה חשים כי נעשה להם עוול במהלך השנים ע"י מוסדות המדינה והדת, מערכות החינוך וכלל החברה. כל הצדדים הסכימו שיש לקבל את מרותו של מוסד הרבנות. עם זאת נראה שבמסגרת הפסיקה ההלכתית חובה על עולם הרבנות להתייחס למצוקות הרוחניות של הקהילה. מתוך כך, ובעקבות הפגישות המוצלחות, השיח הכן והקשר שנוצר, הוחלט בארגון בית הלל להמשיך ללמוד לעומק את הסוגיה של קהילת יוצאי אתיופיה ואתגרי השתלבותם בחברה הישראלית, ובמקביל להמשיך את הקשר עם הקייסים והרבנים על מנת לבחון דרכים מתאימות לשיתוף פעולה.

הקייסים ורבני בית הלל, מאמינים שדרך שיתוף פעולה בין קייסים לרבנים , ניתן יהיה להתייחס ביסודיות לסוגיות הקשורות לקהילת יוצא אתיופיה בישראל ובעולם. ארגון בית הלל רואה בהגעת בני הקהילה לישראל חשיבות רבה ברוח חזון הנביאים על קיבוץ הגלויות ונעשה ככל שביכולתנו במסגרת ההלכה לשתף פעולה עם הקייסים והרבנים מבני הקהילה מתוך הכרה שהנם חלק אינטגרלי בלתי נפרד מהחברה הישראלית".

לאירועים נוספים

מפגשי גבורה – יום הזכרון תשפ"ד

07.05.2024

שבת "ואהבתם את הגר" – שבת במדבר

05.05.2024

שבת התפוצות: קחו חלק בחיזוק האחווה היהודית!

10.03.2024