הרב מייק שולץ

גדל בבוסטון ולמד כל ילדותו בישיבת רמב"ם, המיוסד על ידי הגרי"ד סולובייצ'יק. סיים תואר ראשון במדעי המחשב באונ' הרווארד ותואר שני במקרא בישיבה יוניברסיטי. בתחילת דרכו היה פעיל בעולם הצדק החברתי, ובהכנסתו למסגרות חינוך דתיות בארה"ב. למד בישיבת הכותל ובישיבת חובבי תורה, מיסודו של הרב אבי וייס, עם ראש הישיבה הרב דב לינזר. בתום תקופת לימודיו בישיבה, המשיך ללמוד להיות מלווה רוחני. לאחר שהתחתן עם רעייתו, רחל (מחנכת בחינוך בלתי-פורמלי), עלה ארצה להתגורר בכרמיאל, שם כיהן כרב הקהילה של מבראשית כרמיאל לאורך 3 שנים.

מאז 2014, מתגוררים בישוב מורשת עם שני ילדיהם, יותם וטוב. מאז 2009, מייק עובד בתור מלווה רוחני במרכז רפואי רמב"ם, וכיום הוא מנהל את השירות לליווי רוחני שמה ומכשיר מלווים רוחניים חדשים. עיקר תפקידו ללוות רוחנית את המטופלים ובני משפחותיהם במחלקה האונקולוגית, לא משנה מאיזה רקע דתי באים.

מוסמך כמלווה רוחני וכמחנך בליווי רוחני מטעם העמותה לליווי רוחני בישראל. יחד עם פרופ' נטע בנטור, ערך את הספר הראשון להציג את הליווי הרוחני לקורא הישראלי, "באשר הוא שם: ליווי רוחני במערכות הבריאות והרווחה בישראל", ובנוסף פרסם מעל 10 מאמרים אקדמיים בתחום.

יושב בועד מנהל של העמותה לליווי רוחני בישראל ופועל לקידום התחום ברמה המקצועית ומבחינת הכרה והטמעה של המקצוע בישראל. מחתן זוגות דרך צהר ופעיל במפגשים בין-דתיים.

הרב מייק שולץ
לכל המאמרים של הרב מייק שולץ