יחס ללהט"ב

חברה וקהילה

שיתוף המאמר -

השאלה 
מענין אותי לדעת מהי גישתכם בענין הומואים- לסביות ,ואיך מתמודדים אם זה בתוך החברה הדתית בפרט ואיך מתיחסים לזה בחברה הכללית?

התשובה 
את האסור אי אפשר להתיר. השאלה היא ההתייחסות של החברה הדתית אל ההומואים והלסביות. כאשר התחילו חילולי השבת, החברה הדתית ניסתה להוקיע את מחללי השבת מתוכה, על מנת שכולם יראו כמה הדברים חמורים, על מנת שלא ילמדו ממעשיהם. עם הזמן הבינו חכמי התורה, כי חילול שבת אינה אופנה חולפת, כי החילוניות הולכת ופושה בעם ישראל, ואין לדחות אבן אחר הנופל, אדרבה יש לקרבו, לאהוב אותו, ועם זאת לשדר לכל האחרים כי שמירת השבת היא יסוד דתי, שאין אנו מוותרים עליו. ועם זאת אין אנו מוותרים על אף אחד מילדינו.
נדמה לי כי כך קרה לנו כאשר גילינו את הנטיות ההפוכות. בהתחלה התכנסות, להוקיע, להודיע עד כמה הדבר חמור, שאף אחד לא יתפתה לדרך זו חלילה. אולם עם הזמן, הבינו הכל כי דרך החרמות אינה מועילה באף מקרה. כי ההתמודדות של החברה הדתית לא תהיה בדרך זו, כי אם בדרך החינוכית. את בעל הנטיות ההפוכות יש לקרב, מעשהו אינו חמור יותר מאשר מחלל שבת, בועל נידה ועוד. אדרבה, הוא עושה כן מתוך מצוקה, ובוודאי כאשר מדובר בנער או בנערה שבאו מרקע דתי. תפקידנו לקבל ולהכיל, להעלות לתורה וכדומה כמו כל אדם שגם אם אינו מקפיד לקיים את כל התורה, אנו מקרבים אותו, ועם זאת להבהיר כי קבלת עושה העבירה, אינה הכרה בכך שאין זו עבירה.

(התשובה ניתנה מהרב שמואל דוד)

רבני ורבניות בית הלל עונים לשו"ת גם בפייסבוק http://www.facebook.com/B.Hillel

התשובה התקבלה מרבני בית הלל בתאריך י"א אדר א´ תשע"ד

לקריאה נוספת -

במעלה הר נבו: ישוב הדעת בסוף החיים

13.03.2023

האם מותר להרחיב את עזרת הנשים בכותל המערבי?

27.03.2022

עישון בחברה הדתית

01.02.2022

חזרה לכל המאמרים בנושא חברה וקהילה

שיתוף המאמר -