כשרות במאכלים של צמחוני/טבעוני שאינו שומר כשרות

חברה וקהילה

שיתוף המאמר -

השאלה

שלום,
קראתי את הפסק שלכם על אירוח אצל אדם חילוני או מסורתי (קישור לקריאת הפסק). האם יש שינויים או קולות מסוימות כאשר מדובר באדם טבעוני או צמחוני?

תשובה
שלום וברכה,
כאמור בפסק הנ"ל (https://www.beithillel.org.il/post-47/) ,יש לאזן בין הרצון לסמוך על מארח, בייחוד כאשר מדובר באדם ישר שאינו מעוניין לפגוע בדברים החשובים לשומרי הכשרות, ולהיפך, ובין הצורך לדעת שמדובר באדם שמבין את משמעות הלכות הכשרות.
כאשר מדובר במארח צמחוני, יש כמובן פחות 'בעיות' הלכתיות הנובעות מעירוב של בשר וחלב. קל וחומר כשהמארח טבעוני, אז אין כלל בעיות כאלו. ואולם, הבעיה העיקרית לענ"ד היא שרבים מהירקות ה'ירוקים' (קרי: חסה, בצל ירוק, פטרוזיליה וכד'), וכן קטניות, בייחוד באקלימה החם של הארץ, נגועים בחרקים (ולכן פחות אפשר להסתמך על היתרו של ר' משה פיינשטיין באגרות משה יו"ד א,לה; וכן שם ב,כה). מי שאינו מודע לבעייתיות של החרקים, ולמרות הרתיעה הטבעית כמובן המתבטאת בשמירה על היגיינה ובשטיפת מזון, עשוי להיכשל באיסורים רבים(רק כדי לשבר את האוזן, בזמנו ארגנו סעודה משותפת בקהילה, ובדקנו כללית מהם כללי הכשרות הבסיסיים בקהילה כדי ליצור 'קו כשרות' סביר שיתאים לחברי הקהילה וכולם יוכלו לאכול במשותף. נדהמנו לראות שבעוד רבים מהקהילה הקפידו על בשר 'חלק' ועוד חומרות, אותם אנשים הקלו ב'ירוקים', שעה שמעשית יש הרבה יותר סיכוי להיכשל בהם מאשר בחומרות מסוימות בבשר). ומי שאינו מודע לבעיה, כמובן שגם הכלים שלו בעייתיים שכן אמנם לא נתבשל בהם בשר בחלב, אבל ייתכן שבושלו בהם חרקים בלי משים. 
מאידך, מכיוון שמדובר ברתיעה כללית אוניברסלית מאכילת חרקים, ייתכן שגם מי שאינו  שומר כשרות יקפיד הקפדה יתירה על כך. בנוסף, יש טבעונים שמקפידים על כך משום שהם רואים בזה אכילה מן החי ולא מטעמי כשרות. יש להוסיף שבבישול יש גם צד להקל (שיח נחום לרב נחום רבינוביץ' סימן מה).לכן לפחות בטבעוני היה מקום להקל יותר שעה שהמארח דואג באופן תדיר לשטוף את ה'ירוקים' ולשפשפם בצורה פרטנית. 
בפסק בית הלל הנ"ל אמנם הלכנו בכיוון של קולא כדי לאפשר אירוח וקירוב לבבות וכאמור שם. 
 
אבל למעשה נדמה שבשורה התחתונה ישנה בעיה בשל שאר מוצרי המזון שעשוי להשתמש בהם המארח, ושגם בהם יכולה להיות בעיה: כגון שימוש ביין של נכרי או בחומץ תוצרת חוץ או (במקרה של צמחוני) בגבינות תוצרת חוץ שאינן כשרות. והדבר משפיע כמובן על כשרות הכלים, כך שבעניין זה יוצא שלמעשה אין הבדל בין צמחוני, טבעוני, או מארח 'רגיל'.  

לכן, בדרך כלל אין להקל יותר במקרה של מארח צמחוני או טבעוני.

בברכה,

הרב משה כהן

רבני בית הלל

לקריאה נוספת -

במעלה הר נבו: ישוב הדעת בסוף החיים

13.03.2023

האם מותר להרחיב את עזרת הנשים בכותל המערבי?

27.03.2022

עישון בחברה הדתית

01.02.2022

חזרה לכל המאמרים בנושא חברה וקהילה

שיתוף המאמר -